Kamizelka KED i koc termiczny ratunkowy (folia NRC)

Import i dystrybucja sprzętu dla ratownictwa medycznego, straży pożarnej, ratownictwa wodnego.

Kamizelka KED i koc termiczny ratunkowy (folia NRC)

Zastosowanie kamizelki KED i koca termicznego - folii NRC

Kamizelka typu KED

Kamizelka typu KED jest kamizelką ewakuacyjną, służącą do stabilizacji kręgosłupa. Obecnie na rynku dostępne są kamizelki KED w wersji dla dorosłych i dla dzieci. Mają one różne nazwy handlowe.

Koc ratunkowy (termiczny)

Na zdjęciu widzimy też zastosowanie koca termicznego. Koc termiczny, koc ratunkowy, folia życia, folia NRC to różne nazwy tej samej folii, zazwyczaj z jednej strony srebrnej, z drugiej złotej.

Tak naprawdę folia NRC nie ma nic wspólnego z kocem – jest to cieniutka, po rozłożeniu półprzezroczysta folia z jednej strony srebrna, a z drugiej złota.

Certyfikaty: CE medyczne, to znaczy można ją stosować u rannych.

Folia NRC (koc ratunkowy termiczny) stanowi wyposażenie apteczek pierwszej pomocy, w tym apteczek samochodowych, apteczek turystycznych, czy apteczek osobistych. Koc termiczny znajduje się na wyposażeniu zestawów ratownictwa medycznego typu R1 stosowanych przez straż pożarną, ratownictwo wodne, policję.

Folia NRC (koc ratunkowy termiczny) stanowi wyposażenie zestawów R0 dla policji oraz innych zestawów w ratownictwie taktycznym.

Folia NRC (koc ratunkowy termiczny) może być stosowana we wszelkich zajęciach na powietrzu jako ochrona przed deszczem i wiatrem (np. w czasie wędkowania).

Folią NRC można zasłonić okna w celu ochrony przed silnym nasłonecznieniem.

Zastosowanie folii NRC – koca ratunkowego termicznego

  • Koc ratunkowy termiczny chroni przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych – zimna, deszczu, upału, wiatru
  • W zależności od strony, którą folia NRC (koc ratunkowy termiczny) jest aplikowana w kierunku ciała pacjenta, zapobiega groźnym dla życia zaburzeniom gospodarki cieplnej organizmu zmniejszając ryzyko wystąpienia wstrząsu
  • w przypadku okrycia poszkodowanego częścią srebrną folia NRC (koc ratunkowy termiczny) zapewnia ochronę przed utratą ciepła i wyziębieniem organizmu
  • w przypadku okrycia poszkodowanego częścią złotą folia NRC (koc ratunkowy termiczny) zapewnia ochronę przed przegrzaniem
  • Folia NRC jest odporna na uszkodzenia i hipoalergiczna
  • Wymiary koca ratunkowego 210 x 160 cm

Koc ratunkowy – ochrona przed wyziębieniem:

W celu ochrony organizmu przed wyziębieniem folię izotermiczną należy pacjenta owinąć tak, żeby strona w kolorze srebrnym znajdowała się od strony ciała – umożliwia to odbicie ciepła w kierunku ciała i zmniejsza ryzyko wychłodzenia.

Folia izotermiczna NRC – ochrona przed przegrzaniem:

W celu ochrony organizmu przed przegrzaniem pacjenta należy owinąć folią tak, aby strona w kolorze złotym znajdowała się od strony ciała – odbijanie promieni słonecznych nie pozwala na przegrzewanie ciała.

Nie stosować w czasie burzy.

Koc ratunkowy na naszym sklepie https://sprzet-ratownictwa-medycznego.com.pl/Folia-zycia-koc-termiczny/90