Komora BIO-ISO (NP) na noszach próżniowych do transportu osób chorych zakaźnie, skażonych biologicznie, skażonych radioaktywnie

Import i dystrybucja sprzętu dla ratownictwa medycznego, straży pożarnej, ratownictwa wodnego.

Komora BIO-ISO (NP) na noszach próżniowych do transportu osób chorych zakaźnie, skażonych biologicznie, skażonych radioaktywnie

Komora do transportu osób chorych zakaźnie

Komora BIO-ISO (NP) jest przeznaczona do izolacji i transportu osób chorych zakaźnie. Podstawowym założeniem komory BIO-ISO (NP) jest jest 100% szczelność czyli zupełny brak wymiany gazowej pomiędzy wnętrzem komory a środowiskiem zewnętrznym.

Zgodnie z oznaczeniami na bocznej ścianie komora izolująca BIO-ISO (NP) jest przeznaczona do izolowania pacjenta skażonego biologicznie lub chorego zakaźnie oraz osoby skażonej radioaktywnie.

Oznakowanie ostrzegawcze żółte.

Komora izolująca BIO-ISO (PN) mieści się w ambulansie. Jest bezpieczna dla ratowników i środowiska ponieważ jest w 100% szczelna i w całości nadaje się do dezynfekcji.

Komora BIO-ISO na noszach próżniowych przedstawiona na zdjęciu jest przeznaczona do pełnej dezynfekcji.  Komora izolująca BIO-ISO nie zawiera elementów nie poddających się dezynfekcji takich jak rzepy, tkaniny, czy typowe zamki.

 

Komora do transportu osób chorych zakaźnie

Komora to transportu osób chorych zakaźnie BIO-ISO z noszami próżniowymi

Komora BIO-ISO z noszami próżniowymi (BIO-ISO NP) jest pokazana na zdjęciu powyżej. Nosze próżniowe służą dwóm celom – uniezależnieniu komory BIO-ISO od noszy głównych ambulansu czy jakichkolwiek innych noszy oraz stabilizacji pacjenta. Są wyposażone w 3 łatwo zmywalne pasy typu BIOCIR. Nosze próżniowe komory BIO-ISO są wykonane z poliuretanu i w pełni nadają się do odkażenia. Pod komorą znajduje się 8 uchwytów transportowych i 2 pasy typu BIOCIR (łatwozmywalne, w 100% odporne na skażenie biologiczne) do zamocowania komory np. na noszach głównych ambulansu.

Ciemne pasmo widoczne wokół noszy to w 100% gazoszczelny i wodoszczelny zamek błyskawiczny. Zamek ten gwarantuje, że nic, co jest wewnątrz komory nie wydostanie się na zewnątrz. Gazoszczelny zamek w całości nadaje się do odkażenia – nie zawiera tkaniny i jest wykonany z tworzywa sztucznego.  Gazoszczelny zamek jest zgrzany ze ścianami komory, aby uniknąć mikrootworów po igle i naruszenia powierzchni tworzywa.

Gazoszczelny zamek komory izolującej BIO-ISO

W 100% gazoszczelny i wodoszczelny suwak zamykający komorę izolującą BIO-ISO łączony ze ścianami komory przez zgrzewanie

Cała górna część komory izolującej BIO-ISO jest podnoszona (gazoszczelny zamek znajduje się z 3 stron komory). Pokrywa jest także zupełnie przezroczysta, aby ograniczyć poczucie izolacji czy zamknięcia.

Do niezbędnego kontaktu z pacjentem służą 2 lub 4 rękawice neoprenowe – nie są to medyczne rękawice nitrylowe przeznaczone do zabiegów, ale rękawice przeznaczone do kontaktu ze skażeniami ABC spełniające stosowne normy. Rękawice są instalowane na porty znajdujące się w ścianach komory. Producent może wykonać większą ilość portów po bokach komory izolującej jednak należy pamiętać, że każdy dodatkowy port oznacza większe ryzyko zmniejszenia szczelności komory.

Przez komorę przepływa powietrze filtrowane na wlocie i na wylocie przez filtry do skażeń biologicznych.

Komora izolująca BIO-ISO - gwint filtra

Gwint do wkręcenia filtra skutecznego na skażenia biologiczne i radioaktywne – komora izolująca BIO-ISO

Filtry do skażeń biologicznych

Filtr skażeń biologicznych i radioaktywnych P3R do komory BIO-ISO do transportu pacjentów chorych zakaźnie

W komorze BIO-ISO (NP) utrzymywane jest lekkie podciśnienie, które dodatkowo utrzymuje zarazki chorobotwórcze wewnątrz. Sprężarka znajduje się na zewnątrz komory. Ze względu na technologię wykonania gwarantującą 100% szczelność komory producent nie stosuje dodatkowej sprężarki generującej nadciśnienie.

Komora BIO-ISO (PN) jest dostarczana z następującym wyposażeniem standardowym:

 • komora izolująca z zamkiem w 100% gazoszczelnym i wodoszczelnym
 • wbudowany materac próżniowy wyposażony w 3 pasy typu BIOCIR z zamkami z tworzywa
 • pompka próżniowa
 • komplet filtrów P3R filtrujących skażenia biologiczne i radioaktywne
 • 2 porty do kontaktu z pacjentem zamykane na pokrywy lub uszczelniane rękawicami neoprenowymi (2 pokrywy w komplecie)
 • 2 porty do podłączenia sprzętu medycznego
 • komplet rękawic neoprenowych do pracy przy skażeniach ABC
 • 8 uchwytów transportowych
 • 2 pasy typu BIOCIR do mocowania na noszach transportowych
 • zewnętrzna sprężarka generująca podciśnienie wewnątrz
 • akumulator z ładowarką
 • torba transportowa

Wyposażenie dodatkowe:

 • Ilość portów z rękawicami i portów do podłączenia sprzętu może zostać zwiększona na życzenie nabywcy, ale może to obniżyć hermetyczność komory.
 • Hermetyczna torba do przechowywania komory do czasu stwierdzenia rodzaju skażenia

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *