Nosze próżniowe 10180/BIOCIR

Import i dystrybucja sprzętu dla ratownictwa medycznego, straży pożarnej, ratownictwa wodnego.

Nosze próżniowe 10180/BIOCIR

Nosze próżniowe 10180/BIOCIR z łatwo zmywalnymi pasami

Nosze próżniowe 10180/BIOCIR to technologicznie najwyższa półka wśród tego typu unieruchomień – w zasadzie nieporównywalne z innymi noszami próżniowymi na rynku światowym. Ten produkt odpowiada na wiele potrzeb ratowników medycznych, strażaków, ratowników zrzeszonych w innych grupach.

Pierwszą taką potrzebą jest pewne unieruchomienie – ten priorytet różni producenci różnie osiągają, ot choćby przez  komory oraz przestrzeń między komorami. Firma CIR MEDICAL, producent noszy próżniowych 10180/BIOCIR rozwiązuje ten problem inaczej. Ponieważ sensem stabilizacji na noszach próżniowych zwanych też materacem próżniowym jest stabilizacja całą powierzchnią materaca, a nie jego wybranymi elementami producent poszedł w kierunku takiego właśnie rozwiązania. Kiedy patrzymy na zdjęcie materaca 10180/BIOCIR to właściwie nie różni się niczym od innych materacy, a niektóre nawet przypomina.

I faza stabilizacji: Kiedy usuniemy część powietrza z noszy próżniowych 10180/BIOCIR otrzymujemy płaską matę, którą można owinąć wokół pacjenta – wypełniające materac próżniowy 10180/BIOCIR kulki z tworzywa przestały się przesypywać, ale nie są jeszcze na tyle zbite, żeby były twarde. W tej fazie nosze próżniowe 10180/BIOCIR są plastyczne – mniej więcej jak plastelina i dokładnie jak plasteliną można nimi owinąć pacjenta i odpowiednio je uformować.

II faza stabilizacji: po owinięciu pacjenta materacem próżniowym 10180/BIOCIR usuwamy resztę powietrza z materaca i  unieruchomienie robi się twarde. Na pytanie ile czasu materace próżniowe CIR MEDICAL są w stanie utrzymać podciśnienie odpowiada producent: materace w podciśnieniu wytrzymują 48 h – na tyle są testowane. Chociaż na targach medycznych Medica w Duesseldorfie wystawiony materac stał 5 dni.

Jak się osiąga taką trwałość? Kiedy nawiązaliśmy relacje handlowe z firmą CIR MEDICAL produkowała ona materace próżniowe już od 30 lat. Więc na pewno jest to znajomość technologii.  Poza tym nosze próżniowe CIR MEDICAL są produkowane z materiałów fabrycznie produkowanych pod tego typu zastosowania. Co to znaczy fabrycznie produkowanych? To znaczy, że materiał, z którego CIR MEDICAL produkuje są nosze próżniowe wychodzi z fabryki jako materiał wodoodporny, powietrzoszczelny, nadający się do odkażenia, odporny na zanieczyszczenia biologiczne. Istnieją takie technologie wykonywania materacy próżniowych, które zakładają poprawienie charakterystyki materiału na przykład poprzez powleczenie warstwą tworzywa.

Dalej jest sposób łączenia dwóch powierzchni, w których znajduje się granulat – CIR MEDICAL zgrzewa powierzchnie wykorzystując wysoką częstotliwość. To metoda bardzo nowoczesna umożliwiająca długotrwałe użytkowanie. O tym, czy produkt jest wytrzymały świadczy długość okresu gwarancyjnego.

Warto tu podać informację, którą znają wszyscy inżynierowie: okres gwarancji ustala się w stosunku do elementu, który trzeba będzie wymienić najwcześniej. Wynika to z faktu, że naprawy gwarancyjne przeprowadza się na koszt producenta, a naprawy pogwarancyjne na koszt nabywcy. Producent nie ma interesu w wydłużaniu terminu gwarancji poza okres gwarancji najsłabszych elementów. Okres gwarancji w przypadku materaca próżniowego 10180/BIOCIR wynosi 3 lata.

Następnym elementem gwarantującym, że materac próżniowy nie będzie nabierał powietrza jest zawór powietrza. W noszach próżniowych 10180/BIOCIR zawór ten jest w całości wykonany z tworzywa. Dzięki takiej technologii wykonania nosze próżniowe 10180/BIOCIR (podobnie jak wszystkie pozostałe modele materaców próżniowych firmy CIR MEDICAL) mogą być bez obawy stosowane w diagnostyce rtg, tomografie komputerowym, rezonansie magnetycznym bez konieczności wyjmowania pacjenta z materaca. Zasadą i sensem stabilizacji pacjenta z podejrzeniem urazu kręgosłupa jest zasada jednych noszy, czyli stabilizacja, transport i diagnostyka na tym samym sprzęcie. I nosze próżniowe 10180/BIOCIR realizują właśnie zasadę jednych noszy.

Na noszach próżniowych 10180/BIOCIR nadrukowana jest postać. Pokazuje ona kierunek ułożenia pacjenta. Pod tą postacią znajduje się listwa chroniąca kręgosłup pacjenta przed wtórnymi urazami, które mogą nastąpić w wyniku obkurczenia materaca. Rozwiązanie konstrukcyjne w materacu próżniowym ograniczające działanie podciśnienia na kręgosłup jest wymagane przez normę dla sprzętu do transportu chorych stosowanego w ambulansach (potocznie: w karetkach). Norma ta ma symbol PN-EN 1685. Wszystkie materace próżniowe firmy CIR MEDICAL należące do serii NO COMPRESSION/NO RETRACTION mają wbudowaną listwę chroniącą kręgosłup.

Następnym istotnym a unikalnym na skalę światową elementem są pasy stabilizujące pokryte elastomerem. Dzięki temu pasy są łatwozmywalne. Myje się je dokładnie tak samo jak powierzchnię materaca.

Do tego wszystkiego nosze próżniowe 10180/BIOCIR pracują w temperaturach uznawanych za ekstremalne.

Warto podkreślić, że przy tylu cechach, które mogą być uznane za wzorcowe kierunki w rozwoju materacy próżniowych nosze 10180/BIOCIR mają bardzo korzystną cenę.