TLENOTERAPIA

Import i dystrybucja sprzętu dla ratownictwa medycznego, straży pożarnej, ratownictwa wodnego.

Tlenoterapia to ważny dział w medycynie ratunkowej.  Sprzętem do tlenoterapii ogólnie określa się przyrządy i urządzenia, które służą do podawania tlenu osobom poszkodowanym.

W zakresie tlenoterapii nasza firma posiada bogatą ofertę zarówno w zakresie medycznych reduktorów do butli tlenowych, butli na tlen medyczny i akcesoriów eksploatacyjnych.

Medyczne reduktory do butli tlenowych typu Z-100

Reduktory tlenu medycznego to podstawowe urządzenie do dystrybucji i zredukowania tlenu z butli w zestawach do tlenoterapii. Nasze urządzenia posiadają regulację skokową, dzięki której osobie korzystającej z tlenoterapii jest podawany tlen ze stałą wielkością przepływu. Zestawy tlenowe użytkowane są w szpitalach oraz służbach ratowniczych PSP, WOPR, karetkach pogotowia oraz wielu innych tam gdzie należy podać tlen osobie która wymaga tlenoterapii. Wieloletnie doświadczenie producenta pozwoliły na osiągnięcie dużej trwałości i niezawodności reduktorów  Z-100, na które od roku 2017 można rozszerzyć gwarancję do 8 lat.

Reduktor typu Z-100.2.2.P

Przewidziany do pracy w zestawie z butlą z tlenem medycznym. Króciec zestawu służy do dystrybucji tlenu w tlenoterapii, z wybraną wg potrzeb stałą wielkością przepływu bez nawilżacza.

Do reduktora można przyłączyć poprzez gniazdo typu „AGA” – wyjście nieregulowane regulator (dozownik) tlenu, respirator lub przewód sieci tlenowej karetki.

Dane techniczne:

Ciśnienie zasilania: od 4 do 20 [MPa], minimalny przepływ na wyjściu nieregulowanym wynosi 140 l /min.

Ciśnienie zredukowane: 0,4 do 0,5 [MPa] wyjście typu „AGA”.

Zakres regulacji pokrętłem 0-25 l/min. wyjście na króćcu lub w wersji „0-15” zakres regulacji pokrętłem 0-15 l/ min.

 

Reduktor typu Z-100.2.1.P z króćcem

 

Przewidziany do pracy w zestawie z butlą z tlenem medycznym. Zestaw służy do dystrybucji tlenu w tlenoterapii, z wybraną wg. potrzeb stałą wielkością przepływu. Reduktor z króćcem służy do tlenoterapii bez nawilżacza.

Dane techniczne:

Ciśnienie zasilania: od 4 do 20 [MPa].

Zakres regulacji pokrętłem 0-15 l/min. wyjście na króćcu

lub w wersji „0-25” zakres regulacji pokrętłem 0-25 l/min.

 

Reduktor Mediselect II

 

Dodatkowe skoki nastawu przepływomierza zwiększające możliwość stosowania urządzenia: obok
tradycyjnych przepływów w urządzeniu zastosowano także przepływ 25 l/min służący do reanimacji
pacjentów

– Reduktor ze skokowym nastawem przepływu;
– Obrotowy manometr, który pozwala na wygodny odczyt;
– Innowacyjne, samocentrujące pokrętło przepływomierza ułatwiające precyzyjny nastaw przepływu. W mało – prawdopodobnym przypadku awarii mechanizmu pacjent nadal będzie zasilany gazem leczniczym;
– 2 okna – odczyt wskazań przepływomierza z boku i przodu reduktora;
– 360° obrotowa końcówka – umożliwia wygodne ustawienie kaniuli nosowej lub maski twarzowej w kierunku pacjenta (zapobiega skręcaniu wężyka).

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR to urządzenie przeznaczone do podawania tlenu z jednej butli czterem osobom jednocześnie. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne wówczas, gdy konieczne jest natychmiastowe udzielenie pomocy wielu poszkodowanym w tym samym momencie. Urządzenia MULTISTAR to generacja rozdzielaczy o uproszczonym sposobie obsługi, gwarantującym

ustawienie właściwego poziomu przepływu gazu w każdej sytuacji. Ustawiany on jest skokowo za pomocą pokrętła w zakresie 0–25 l/min, a jego wartość widoczna jest w dwóch okienkach: na jego obwodzie i centralnie na pokrętle, co ułatwia pracę służbom ratowniczym.

MULTISTAR stanowi niezbędne wyposażenie służb ratowniczych biorących udział w zabezpieczaniu

imprez masowych tj. maratony, koncerty, imprezy plenerowe oraz jednostek straży pożarnej.*

*Informacja Komendanta Głównego PSP z lipca 2013

ZALETY ROZWIĄZANIA:

– Zapewnienie dostępu do tlenu w trybie wentylacji biernej do max. 4 poszkodowanych np. przy pomocy standardowych masek tlenowych ułatwia obrotowa końcówka, która umożliwia wykorzystanie urządzenia w każdych warunkach

– Zwarta budowa, zapewniająca trwałość i wytrzymałość w czasie eksploatacji

– Montaż regulowanymi paskami bezpośrednio na korpusie butli

– Złącze AGA umożliwiające podłączenie do głównego reduktora butli za pomocą przewodu tlenowego zakończonego wtykami AGA – dołączony GRATIS do urządzenia

Butla tlenowa aluminiowa 2,7 litra, atest 10 lat

Butla tlenowa to jeden z najważniejszych elementów zestawów medycznych do reanimacji. Możemy ją znaleźć w każdej karetce, szpitalu, czy innym miejscu, w którym ratowane jest ludzkie życie. Oferujemy aluminiowe butle z zaworem 3/4”, 2,7 l. Butle z naszymi adapterami do napełniania butli oraz reduktorami stanowią idealny zestaw. Butle posiadają atest 10 lat.

Parametry produktu:

Aluminiowe: Tak

Pojemność (l): 2,7

(W ofercie posiadamy także butle stalowe 2 l, 3 l, 5 l, 8 l i 10 l.)

 

Ponadto w ofercie:

– maski do tlenoterapii biernej dla dorosłych z rezerwuarem i przewodem tlenowym 2,1 m

– maski do tlenoterapii biernej dla dzieci z rezerwuarem tlenu i przewodem tlenowym 2,1 m

– maski tlenowe dla dorosłych z przewodem tlenowym 2,1 m

– wąsy tlenowe dla dorosłych z przewodem 2,1 m

– wąsy tlenowe dla dzieci z przewodem 2,1 m

– przewód tlenowy 10 m